Situația drepturilor salariale

Transparenţa veniturilor salariale – Primăria oraşului Popeşti-Leordeni

Funcţii de demnitate publică

FuncțiaIndemnizație lunarăIndemnizație maximă lunară
Primar 13.520
Viceprimar11.440
Consilier local1.352

Funcţii publice

FuncțiaGradațiaSalariul 31.03.2019Spor viză CFP Lg.nr.153/2017Indemnizație de hrană Lg.nr. 153/2017Norma hrana/an – OMDRAP nr.496/2015
Secretar 511.4404.164
Director executiv I310.8894.164
Director executiv I511.4404.16411.904
Arhitect sef I4 10.6134.164
Șef serviciu I29.8614.164
Șef serviciu I3 10.3544.164 11.904
Șef serviciu I510.8784.164
Consilier juridic superior4 7.530 7534.164
Consilier superior37.3464.164
Inspector superior3 7.346 7354.164
Inspector superior47.5304.164
Consilier superior5 7.7184.164
Inspector superior5 7.7184.164
Inspector principal2 5.1654.164
Inspector principal3 5.4234.164
Inspector principal45.559 5564.164
Inspector principal55.6984.164
Inspector asistent03.9524.164
Inspector asistent14.2484.164
Inspector asistent2 4.4614.164
Inspector asistent3 4.684 468 4.164
Inspector asistent4 4.801 4.164
Inspector asistent54.9214.164
Inspector debutant03.6824.164
Inspector debutant13.9584.164
Inspector debutant3 4.3634.164
Inspector debutant44.4724.164
Inspector debutant54.5844.164
Referent superior34.2654.164
Referent superior54.4814.164
Referent principal23.4984.164
Referent principal33.6734.164
Referent principal53.8594.164
Referent asistent23.1704.164
Referent asistent43.4114.164
Referent asistent53.4964.164
Referent debutant02.4754.164
Referent debutant32.7944.164
FuncțiaGradațiaSalariul 31.03.2019Norma hrana/an – OMDRAP nr.496/2015
Polițist local I superior5 7.718 11.904
Polițist local I principal45.559 11.904
Polițist local I asistent14.248 11.904
Polițist local I asistent2 4.461 11.904
Polițist local I asistent54.921 11.904
Polițist local II asistent3 3.575 11.904
Polițist local III asistent2 3.170 11.904
Polițist local III asistent3 3.328 11.904
Polițist local III asistent4 3.411 11.904
Polițist local III principal5 3.859 11.904
Polițist local III superior54.481 11.904

Funcţii contractuale

Funcția Gradația Indemnizație de hrană Lg.nr.153/2017Salariul 31.03.2019
Administrator Public 4.164 11.440
Consilier cabinet primar3 4.164 6.459
Secretar cabinet primar54.1644.040
Inspector II34.1644.585
Inginer sistem I54.1644.610
Bibliotecar I44.1644.119
Referent II34.1643.155
Sofer I54.1643.652
Sofer II24.1643.076
Sofer II44.1643.310
Sofer II54.1643.393
Muncitor calificat I54.1643.652
Muncitor calificat II54.1643.393
Muncitor calificat III24.1642.935
Muncitor calificat III44.1643.159
Muncitor calificat III54.1643.237
Muncitor calificat IV24.1642.794
Asistent personal02.080
Asistent personal12.236
Asistent personal22.348
Asistent personal32.465
Asistent personal42.527
Asistent personal52.590