Componența consiliului local

Membrii Consiliului Local al orașului Popești-Leordeni în mandatul 2020-2024

Nr. Crt.Nume și PrenumeData nașteriiPartid
1Barbu Constantin-Virgil23.06.1987Alianța USR PLUS
2Cazacu Silviu02.10.1968Partidul PRO România
3Ciotoianu Marian14.05.1968Partidul PRO România
4Darie Ștefan31.07.1980Partidul Național Liberal
5Dumitrescu Bujor-Cristian08.07.1977Alianța USR PLUS
6Horeanu Alexandru17.11.1993Alianța USR PLUS
7Ion Alexandru10.01.1979Partidul Național Liberal
8Lorin Nicolae-Ionuț15.04.1989Partidul PRO România
9Mitran Constantin01.10.1966Partidul PRO România
10Nistor Andrei16.11.1987Alianța USR PLUS
11Oncuța Elena11.07.1962Partidul PRO România
12Păun Ana-Cynthia-Ioana11.04.1987Alianța USR PLUS
13Șerban Ionuț25.08.1983Partidul PRO România
14Stan Florin-Radu-Virgil02.04.1972Partidul PRO România
15Ștefănescu George-Adrian25.05.1974Partidul National Liberal
16Șutru Pavel15.09.1955Partidul PRO România
17Toader Bogdan09.04.1985Alianța USR PLUS
18Turean Octavian-Bogdan29.10.1984Alianța USR PLUS
19Vasile Doru08.01.1966Alianța USR PLUS

Membrii Consiliului Local al orașului Popești-Leordeni în mandatul 2016-2020

  1. Afronie Nicolae (M10)
  2. Cazacu Adriana (PSD)
  3. Cazacu Silviu (PSD)
  4. Ciotoianu Marian (PSD)
  5. Dogaru Ion (PNL)
  6. Voicu Laurențiu Claudiu (M10) [Filip Iacob]
  7. Ion Alexandru (M10)
  8. Mitran Constantin (PSD)
  9. Năstase Iosif (PSD)
  10. Șerban Ionuț (PSD) [Neamțu Titi Nicolae]
  11. Niculae Anton (PNL)
  12. Oncuța Elena (PSD)
  13. Radu Iosif (PNL)
  14. Anghel Cătălin (PSD) [Ratcu Ion]
  15. Stan Florin R. V. (PSD)
  16. Șutru Pavel (PSD)
  17. Trancioveanu Rafael (PSD)
  18. Duminic Maria (ALDE) [Tudor Dorel]
  19. Ursuleac Iulian (PSD)

Membrii Consiliului Local al orașului Popești-Leordeni în mandatul 2012-2016

  1. Cazacu Silviu (PSD)
  2. Ciotoianu Marian (PSD)
  3. Dogaru Ion (PNL)
  4. Gheorghe Francisc (PNL)
  5. Ghiţă Petrică (PNL)
  6. Ivan Martin (PNL)
  7. Cervencu Antonel [Mirea Liviu] (PSD)
  8. Mitran Constantin (PSD)
  9. Năstase Iosif (PSD)
  10. Neamţu Titi Nicolae (PNL)
  11. Niculae Anton (PDL)
  12. Oncuţa Elena (PSD)
  13. Radu Iosif (PNL)
  14. Stan Florin RV (PSD)
  15. Şutru Pavel (PSD)
  16. Ungureanu George (PSD)
  17. Ursuleac Iulian (PSD)