Componența consiliului local

Membrii Consiliului Local al orașului Popești-Leordeni în mandatul 2020-2024

Nr. Crt.Nume și PrenumeData nașteriiPartid
1Barbu Constantin-Virgil23.06.1987Alianța USR PLUS
2Cazacu Silviu02.10.1968Partidul PRO România
3Ciotoianu Marian14.05.1968Partidul PRO România
4Darie Ștefan31.07.1980Partidul Național Liberal
5Doru Vasile08.01.1966Alianța USR PLUS
6Dumitrescu Bujor-Cristian08.07.1977Alianța USR PLUS
7Horeanu Alexandru17.11.1993Alianța USR PLUS
8Ion Alexandru10.01.1979Partidul Național Liberal
9Lorin Nicolae-Ionuț15.04.1989Partidul PRO România
10Mitran Constantin01.10.1966Partidul PRO România
11Nistor Andrei16.11.1987Alianța USR PLUS
12Oncuța Elena11.07.1962Partidul PRO România
13Păun Ana-Cynthia-Ioana11.04.1987Alianța USR PLUS
14Șerban Ionuț25.08.1983Partidul PRO România
15Stan Florin-Radu-Virgil02.04.1972Partidul PRO România
16Ștefănescu George-Adrian25.05.1974Partidul National Liberal
17Șutru Pavel15.09.1955Partidul PRO România
18Toader Bogdan09.04.1985Alianța USR PLUS
19Turean Octavian-Bogdan29.10.1984Alianța USR PLUS

Membrii Consiliului Local al orașului Popești-Leordeni în mandatul 2016-2020

  1. Afronie Nicolae (M10)
  2. Cazacu Adriana (PSD)
  3. Cazacu Silviu (PSD)
  4. Ciotoianu Marian (PSD)
  5. Dogaru Ion (PNL)
  6. Voicu Laurențiu Claudiu (M10) [Filip Iacob]
  7. Ion Alexandru (M10)
  8. Mitran Constantin (PSD)
  9. Năstase Iosif (PSD)
  10. Șerban Ionuț (PSD) [Neamțu Titi Nicolae]
  11. Niculae Anton (PNL)
  12. Oncuța Elena (PSD)
  13. Radu Iosif (PNL)
  14. Anghel Cătălin (PSD) [Ratcu Ion]
  15. Stan Florin R. V. (PSD)
  16. Șutru Pavel (PSD)
  17. Trancioveanu Rafael (PSD)
  18. Duminic Maria (ALDE) [Tudor Dorel]
  19. Ursuleac Iulian (PSD)

Membrii Consiliului Local al orașului Popești-Leordeni în mandatul 2012-2016

  1. Cazacu Silviu (PSD)
  2. Ciotoianu Marian (PSD)
  3. Dogaru Ion (PNL)
  4. Gheorghe Francisc (PNL)
  5. Ghiţă Petrică (PNL)
  6. Ivan Martin (PNL)
  7. Cervencu Antonel [Mirea Liviu] (PSD)
  8. Mitran Constantin (PSD)
  9. Năstase Iosif (PSD)
  10. Neamţu Titi Nicolae (PNL)
  11. Niculae Anton (PDL)
  12. Oncuţa Elena (PSD)
  13. Radu Iosif (PNL)
  14. Stan Florin RV (PSD)
  15. Şutru Pavel (PSD)
  16. Ungureanu George (PSD)
  17. Ursuleac Iulian (PSD)